Признање Предшколска установа „Наши бисери“

Ове године сва забавишта кањишке општине славе јубилеј, јер се у општини већ 150 година одвија рад у васпитању и образовању предшколске деце. Установа извршава све своје законске обавезе, васпитачице константно учествују на стручним усавршавањима, стручни одбори раде ефикасно и на високом нивоу, воде рачуна о стању објеката забавишта у општини, као и о занављању играчака и стручних помагала. Посебна пажња се посвећује припреми деце за школу, коришћењу драмских педагошких игара, на проналажење решења кроз игру да би се обогатило знање код деце, неприметно али дуготрајно. Сваког месеца организују се културни програм за све узрасте. Посебан циљ им је да пробуде интересовање деце према културним добрима, доживљајима. Важно им је неговање традиције, прослава важних датума, па су тако деца упућена на традиционалне културне вредности, упознају се са начином живота предака што доприноси јачању националног идентитета. Данас се у Предшколској установи „Наши бисери“ у девет насеља општине Кањижа и у једанаест објеката одвија васпитно-образовни рад са 564 малишана.